• |
  • |
  • |
  • |
  • چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷
  • |
  • 00:00

نظرسنجی

موفق ترین راه برای ایجاد تحول اساسی در رشته عربی چیست؟
برگزاری دوره های مهارت افزایی برای اساتید و فارغ التحصیلان
به روز کردن سرفصل دروس بر اساس نیازهای کشور
تغییر نگاه دانشجویان و اساتید به رشته
بازنگری در پذیرش دانشجویان وشیوه آن
تغییر روش های تدریس و منابع درسی
   

اساتید رشته ی عربی

به ترتیب حروف الفبا (درحال تکمیل)

اساتید گرامی جهت به روز رسانی آخرین رزومه خود را به ایمیل

info(AT)arabiciran.ir

ارسال نمایند.

 ads شماره حساب انجمن ایرانی زبان و ادبیات عربی

اخبار رشته زبان و ادبیات عربیحضور دكتر احمد الحنشی استاد گروه زبان و ادبیات عربی دانشگاه سلطان قابوس عمان در دانشگاه سیستان و بلوچستان

به گزارش روابط عمومی دانشگاه سیستان و بلوچستان، دکتر احمد الحنشی به دعوت گروه آموزشی زبان و ادبیات عربی با همکاری دفتر امور بین الملل دانشگاه در قالب همکاریهای علمی-بین المللی جهت برگزاری کارگاههای آموزشی و سخنرانی تخصصی از تاریخ ۲۰/۲/۹۶ الی ۲۴/۲/۹۶ به مدت ۵ روز میهمان دانشگاه سیستان و بلوچستان بود. برنامه های تخصصی و کارگاههای آموزشی برگزار شده توسط ایشان به شرح زیر می باشد:
-  برگزاری جلسه‌ی تخصصی بحث و بررسی در مورد رشته زبان وادبیات عربی و دروس این رشته در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دو کشور ایران و عمان با حضور استاد مدعو و اعضای هیات علمی گروه زبان و ادبیات عربی در دانشکده ادبیات وعلوم انسانی. همچنین در این جلسه اجرای طرحهای پژوهشی مشترک بین دانشگاه سیستان و بلوچستان و دانشگاه سلطان قابوس عمان و  آموزش زبان فارسی در آن دانشگاه و سایر موضوعات مرتبط مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
-  برگزاری کارگاه آموزشی «آشنایی با ادبیات عمان» و «نقد و بررسی روایت نارنجه» که در سال ۲۰۱۶ بعنوان بهترین روایت، جایزه سلطان قابوس را به خود اختصاص داده است به همراه پرسش و پاسخ در سالن کنفرانس سازمان مرکزی دانشگاه، با حضور اعضای هیات علمی گروه های آموزشی زبان و ادبیات عربی و زبان و ادبیات فارسی از دانشگاه های استان: دانشگاه سیستان و بلوچستان، دانشگاه زابل و دانشگاه ولایت ایرانشهر.
-  برگزاری جلسه ی سخنرانی تخصصی در مورد «داستان هجرت کتاب کلیله و دمنه از مشرق زمین به اروپا» در تالار ملاصدرای دانشکده ادبیات و علوم انسانی با حضور پر شور دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد زبان و ادبیات عربی و سایر دانشجویان و طلاب علاقمند.
-  برگزاری جلسه پرسش و پاسخ تخصصی ویژه دانشجویان رشته زبان و ادبیات عربی در تالار ملاصدرای دانشکده ادبیات. در این جلسه دانشجویان بصورت شفاهی و کتبی به طرح دیدگاهها و سؤالات تخصصی خود پرداختند.
لازم به ذکر است در آیین اختتامیه ي این همایش دکتر زندوکیلی مدیر گروه زبان و ادبیات عربی به نیابت از همکاران، ضمن تشکر و تقدیر از حضور دکتر احمد الحنشی، از حسن توجه دکتر بندانی ریس دانشگاه نسبت به همکاریهای علمی-بین المللی و نیز از  مجموعه ي عزیزانی که در برگزاری این رویداد علمی-بین المللی سهم بسزایی داشته اند از جمله اعضای هیات رئیسه و مدیران  دانشگاه  و اعضای هیات علمی  گروه و نیز انجمن علمی دانشجویی تشکر وقدردانی کرد.


افزودن نظرات:


کد امنیتی را در کادر بنویسید >
دکتر سیّد مهدی مسبوق به مرتبه استادی ارتقاء یافت
دکتر سیّد مهدی مسبوق عضو محترم هیأت علمی گروه زبان و ادبیات عربی دانشگاه بوعلی سینا همدان از مرتبه دانشیاری به استادی ارتقاء مرتبه یافت.

نشست جریان های فکری معاصر در جهان عرب، ضرورتها و چالشها در دانشگاه امام صادق (ع) برگزار می شود
نشست جریان های فکری معاصر در جهان عرب، ضرورتها و چالشها در دانشگاه امام صادق (ع) برگزار می شود

دکتر مینا جیگاره به مرتبه دانشیاری ارتقاء یافت
دکتر مینا جیگاره عضو محترم هيأت علمی دانشگاه الزهراء به مرتبه دانشیاری ارتقاء یافت.

دکتر روح الله صيادی نژاد به مرتبه دانشیاری ارتقاء یافت
دکتر روح الله صيادی نژاد عضو محترم هیأت علمی دانشگاه کاشان به مرتبه دانشیاری ارتقاء یافت

نشست تخصصی نقد کتاب «ملمّع در شعر فارسی» در دانشگاه شهید بهشتی برگزار گردید
شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی در ادامه سلسله نشست های تخصصی نقد کتاب خود، این بار با همکاری گروه زبان و ادبیات عربی دانشگاه¬ شهید بهشتی و انجمن ایران زبان و ادبیات عربی، نشست تخصصی نقد کتاب با حضور مولفان و ناقدان برگزار کرد.

نشست تخصصی نقد کتاب «مناهج النقد الأدبی العربی المعاصر (عملی-تطبیقی) در دانشگاه اصفهان برگزار شد
شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی در ادامه سلسله نشست¬های تخصصی نقد کتاب خود، با همکاری گروه زبان و ادبیات عربی دانشگاه اصفهان و انجمن ایرانی زبان و ادبیات عربی، نشست تخصصی نقد کتاب با حضور مولف و ناقدان برگزار کرد.

دکتر هومن ناظمیان به مرتبه دانشیاری ارتقاء یافت
دکتر هومن ناظمیان عضو محترم هیأت علمی گروه زبان و ادبیات عربی دانشگاه خوارزمی به مرتبه دانشیاری ارتقاء یافت

دکتر مسعود فکری به عنوان مدیر گروه زبان و ادبیات عربی دانشگاه تهران منصوب گردید
دکتر مسعود فکری به عنوان مدیر گروه زبان و ادبیات عربی دانشگاه تهران منصوب گردید

إعلان مجلة الدراسات الثقافیة والأدبیة للغة العربیة
سیتم نشر مجلة نصف سنویة (الدراسات الثقافیة والأدبیة للغة العربیة) باللغتین العربیة والفارسیة والتي تنتمي إلی النیابة الثقافیة والاجتماعیة لوزارة العلوم والأبحاث والتكنولوجیا وذلك من قبل رابطة الجمعیات العلمیة لطلبة اللغة العربیة وآدابها بالتعاون مع الجمعیة العلمیة الإیرانیة للغة العربیة وآدابها.

دكتر محمد خاقاني إصفهاني به عنوان مدير گروه زبان و ادبیات عربی دانشگاه اصفهان منصوب گردید
دکتر محمد خاقانی اصفهانی استاد محترم  گروه زبان و ادبیات عربی دانشگاه اصفهان به عنوان مدیر گروه زبان و ادبیات عربی این دانشگاه منصوب گردید.  

journal  ads ads

آمار سایت

  • بازدید 24 ساعت قبل : 1249
  • کاربران حاضر در پایگاه :0
  • مهمانان حاضر در پایگاه :5
  • بازدید کل : 1861735

با کلیک بر روی 1+ سایت انجمن را محبوب کنید