نظرسنجی

موفق ترین راه برای ایجاد تحول اساسی در رشته عربی چیست؟
برگزاری دوره های مهارت افزایی برای اساتید و فارغ التحصیلان
به روز کردن سرفصل دروس بر اساس نیازهای کشور
تغییر نگاه دانشجویان و اساتید به رشته
بازنگری در پذیرش دانشجویان وشیوه آن
تغییر روش های تدریس و منابع درسی
   

اساتید رشته ی عربی

به ترتیب حروف الفبا (درحال تکمیل)

اساتید گرامی جهت به روز رسانی آخرین رزومه خود را به ایمیل

info(AT)arabiciran.ir

ارسال نمایند.

 ads شماره حساب انجمن ایرانی زبان و ادبیات عربی AWT IMAGE

فعالیت های انجمن دومین جلسه هیات مدیره دوره پنجم انجمن ایرانی زبان وادبیات عربی برگزار شد

دومين جلسه هیات مدیره دوره پنجم انجمن ایرانی زبان وادبیات عربی در تاریخ 5 آبان 1395 دانشگاه تربیت مدرس با حضور آقایان دکتر فرامرز میرزائی، دکتر خلیل پروینی، دکتر مصطفی کمالجو، دکتر ابوالحسن امین مقدسی، دکتر سید ابراهیم آرمن، دکتر حسین ابویسانی، دکتر حبیب کشاورز و خانم ها دکتر نرگس گنجی و خدیجه شاه محمدی (کارشناس انجمن) برگزار شد.

دستور کار جلسه
1ـ تعیین مسوولین کمیته های انجمن
2ـ برنامه ریزی برای برنامه های سال 96
3ـ بررسی و تصمیم گیری در مورد نامه گروه زبان و ادبیات عربی دانشگاه خوارزمی
4ـ بررسی و تصمیم گیری در مورد نامه گروه زبان و ادبیات عربی دانشگاه مازندران

مصوبات و پیشنهادات:

جلسه دوم هیات مدیره دوره ی پنجم راس ساعت 15 در دانشگاه تربیت مدرس تشکیل شد، مصوب گردید در سه محور دانش افزایی، کار گاه ها و همایش ها برنامه سال 96 تنظیم شود.
جناب آقای دکتر پروینی نیز فرمودند حتما موضوع هیات مدیره ی جدید در روزنامه رسمی کشور اطلاع رسانی شود تا اعضای جدید به طور رسمی بتوانند پیگیر امور باشند.
جناب آقای دکتر میرزائی نیز فرمودند در این جلسه باید مسوولین جدید کمیته های انجمن تعیین شوند کمیته ها عبارتند از روابط عمومی و بین الملل، آموزش، پژوهش، کارآفرینی، راهبردها
جناب آقای دکتر پروینی فرمودند روابط عمومی از بین الملل جداسازی شود و روابط عمومی را کارشناس انجمن به عهده بگیرند.
در ادامه جلسه اعضای حاضر هر کدام درباره ی چارت فعلی پنجگانه انجمن پیشنهاداتی ارائه کردند و سرکار خانم دکتر گنجی نیز پیشنهاد دادند در حوزه راهبردی نگاهی آسیب شناسانه به رشته زبان و ادبیات عربی داشته باشیم.
جناب آقای دکتر میرزائی نیز فرمودند مقوله راهبردی انجمن و تصمیم های راهبردی برای رشته زبان و ادبیات عربی جداست و اضافه کردند تصمیم گیری برای گرایشی شدن رشته زبان و ادبیات عربی با چالش هایی مواجه است.
سپس رییس محترم انجمن جناب آقای دکتر میرزائی در خصوص ایجاد کمیته های تخصصی پیشنهاداتی دادند که قرار است در آینده ذیل پنج کمیته فوق تشکیل شود. سرانجام تصمیم گرفته شد مسوولین کمیته ها در این جلسه مشخص شوند و مسوولین هر کدام ذیل کمیته خودشان کمیته های تخصصی تشکیل دهند و برای آن مسوولینی هرچند خارج از اعضای هیات مدیره تعیین نمایند.
هم چنین قرار شد از اعضای علی البدل هم کمک گرفته شود سر انجام بعد از بررسی ها به این صورت مصوب گردید که جناب آقای دکتر کشاورز عهده دار و مسوول کمیته کارآفرینی باشند و جناب آقای دکتر عسکری و سرکار خانم دکتر روشنفکر نیز به این کمیته کمک فرمایند. جناب آقای دکتر ابویسانی کما فی السابق مسوول و عهده دار کمیته آموزش انجمن باشند و جناب آقای دکتر پروینی مسوول کمیته راهبردها و جناب آقای دکتر آرمن مسوول کمیته بین الملل و سرکار خانم دکتر گنجی مسوول کمیته پژوهش انجمن باشند. جناب آقای دکتر امین مقدسی نیز جهت کمک به کمیته راهبردی انتخاب شدند و جناب آقای دکتر کمالجو نیز جهت کمک به کمیته بین الملل انتخاب شدند .

مقرر گردید مسوول هر کمیته در جلسه آینده برنامه های سه ساله خود را آماده و در جلسه ارائه فرمایند تا مورد بررسی قرار بگیرد.
مقرر گردید اعضایی که توسط مسوولین کمیته ها انتخاب می شوند از طرف رییس محترم انجمن حکمی مبنی بر همکاری با انجمن برایشان صادر گردد.
مقرر گردید برنامه سال 96 نیز در جلسه آینده پس از ارائه برنامه کمیته ها به انجمن مورد بحث و بررسی قرار بگیرد .
هم چنین مقرر گردید برنامه 5ساله انجمن و سند راهبردی انجمن نوشته شود و در مجمع عمومی انجمن در همایش خلیج فارس ارائه و تصویب شود.
در خصوص کارگاه آموزشی دانشگاه خوارزمی توسط رییس و نایب رییس تقدیر به عمل آمد و نامه این دانشگاه مبنی بر (درخواست پشتیبانی مالی کارگاه مذکور) نیز علی رغم اینکه حمایت انجمن از همایش ها میباشد (داخلی و ملی 500هزار تومان و بین المللی 1000000یک میلیون تومان میباشد) در صورتی که فاکتورها و مستندات مالی ارائه گردد و پس از مصوبه مالی هیات مدیره جدید توسط رییس و نایب رییس و خزانه دار  و اعضای جدید تصمیم گرفته خواهد شد.
مقرر گردید در خصوص منابع مالی انجمن نیز توسط کمیته راهبردی تصمیم گرفته شود و خانم دکتر گنجی نیز پیشنهاد دادند برای تامین منابع مالی انجمن،  مشاور اقتصادی و حقوقی انجمن داشته باشد و از خیرین فرهنگی کمک بگیریم و مقرر گردید در آینده نیز یک جلسه مستقل برای تامین منابع مالی برگزار شود.
در خصوص حمایت از همایش ها مصوب شد همایش های داخلی 500هزار تومان و همایش های خارجی همچون گذشته یک میلیون تومان و کارگاه ها با مدرس داخلی بدون کمک انجمن و کارگاه ها با مدرس خارجی با توجه به مستندات 500هزار تومان باشد  و تمام کمک های مالی انجمن به همایش ها و کارگاه ها  در صورتی است که انجمن توان مالی و امکان پرداخت را داشته باشد.
ضمن تشکر و قدر دانی مجدد از دانشگاه خوارزمی در خصوص برگزاری کارگاه مصوب گردید مبلغ 500هزار تومان توسط انجمن از کارگاه مذکور حمایت به عمل آید. هم چنین از همایش دانشگاه مازندران نیز طبق مصوبه جدید نیز حمایت در صورت توان انجمن خواهد شد اما حمایت معنوی حتما انجام خواهد شد.
هم چنین  تفاهم نامه همکاری با پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در خصوص همکاری در برگزاری کارگاه مصوب گردید.
همچنين مصوب شد جلسات انجمن در ترم جاری چهارشنبه های اول هر ماه ساعت 13 برگزار شود و از ترم آینده روزهای  شنبه برگزار شود و هم چنین در صورت امکان هر جلسه از انجمن در یکی از دانشگاه ها برگزار گردد.
 جلسه ساعت 17 با صلوات بر محمد و آل محمد به پایان رسید.

AWT IMAGE


افزودن نظرات:


کد امنیتی را در کادر بنویسید >
نظرات کاربران
نظر ارسال شده توسط sina.rahmat@yahoo.com در تاریخ ۱۳۹۵/۸/۱۲

سلام.اگر افراد حاضر در جلسه همه در حد دکتر آرمن عربی بلد بودن حرف بزنن عالی بود. لطفا جمع کنید این ندوات کذایی رو.هفتمین جلسه هیات مدیره دوره پنجم انجمن ایرانی زبان وادبیات عربی برگزار شد

هفتمین جلسه هیات مدیره دوره پنجم انجمن ایرانی زبان وادبیات عربی در تاریخ 26 فروردین ماه 1396 در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد.


آگهي دعوت مجمع عمومي فوق العاده (نوبت اول) انجمن ایرانی زبان و ادبیات عربی

به اطلاع میرساند که انجمن ایرانی زبان و ادبیات عربی در نظر دارد در6  اردیبهشت ماه مجمع عمومی خود را دربابلسر،دانشگاه مازندران برگزار کند.


«نشست تخصصی بررسی وضعیت و فرایند نقد کتب دانشگاهی رشته زبان و ادبیات عربی» برگزار شد

«نشست تخصصی بررسی وضعیت و فرایند نقد کتب دانشگاهی رشته زبان و ادبیات عربی» روز چهارشنبه 4 اسفندماه 1395 در محل پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی شد


گزارش همایش ملی میراث مشترک زبان، ادبیات و فرهنگ فارسی و عربی در حوزۀ خلیج فارس و بیانیۀ پایانی و تصاویر

گزارش کامل همایش ملی میراث مشترک زبان، ادبیات و فرهنگ فارسی و عربی در حوزۀ خلیج فارس و بیانیۀ پایانی آن که در تاریخ 27 و 28 بهمن در دانشگاه خلیج فارس بوشهر برگزار گردید.


برگزاری موفق همایش ملی میراث مشترک زبان، ادبیات و فرهنگ فارسی و عربی به همراه هفتمین همایش مدیران گروه ها

همایش ملی میراث مشترک زبان، ادبیات و فرهنگ فارسی و عربی در حوزه خلیج فارس به همراه هفتمین گردهمایی سراسری مدیران گروه های زبان و ادبیات عربی در دانشگاه خلیج فارس بوشهر برگزار شد.


چهارمین جلسه هیات مدیره دوره پنجم انجمن ایرانی زبان وادبیات عربی برگزار شد

چهارمین جلسه هیات مدیره دوره پنجم انجمن ایرانی زبان وادبیات عربی در تاریخ 2 بهمن ماه 1395 دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد.


آسیب شناسی مقالات منتشر شده در نشریات علمی رشته زبان و ادبیات عربی كشور (گفتگو با دكتر فرامرز میرزائی)

آسیب شناسی مقالات منتشر شده در نشریات علمی رشته زبان و ادبیات عربی كشور (گفتگوی مجله دانشجویی جستارهایی در زبان و ادبیات عربی  با دكتر فرامرز میرزائی)


نشاطات الرابطة العلمية لطلاب اللغة العربية وآدابها بجامعة تربية مدرس

عقدت الرابطة الطلابیة بجامعة تربیت مدرس بالتعاون مع الجمعیة العلمیة الإیرانیة العزم علی تنظیم سلسلة من اللقاءات في ضوء حرص رئیس القسم والأساتذة علی مشارکة الطلبة في النشاطات العلمیة والثقافیة ورفع مستواهم العلمي والأدبي وتنمیة مهاراتهم في القراءة والکتابة والتحدث والاستماع.


نشست تخصصی بررسی وضعیت و فرایند نقد کتب دانشگاهی رشته زبان و ادبیات عربی برگزار می گردد

نشست تخصصی بررسی وضعیت و فرایند نقد کتب دانشگاهی رشته زبان و ادبیات عربی با همکاری انجمن ایرانی زبان و ادبیات عربی برگزار می گردد


سومین جلسه هیات مدیره دوره پنجم انجمن ایرانی زبان وادبیات عربی برگزار شد

سومين جلسه هیات مدیره دوره پنجم انجمن ایرانی زبان وادبیات عربی در تاریخ 1 دی ماه 1395 دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد.


journal AWT IMAGE ads ads

آمار سایت

  • بازدید 24 ساعت قبل : 924
  • کاربران حاضر در پایگاه :0
  • مهمانان حاضر در پایگاه :15
  • بازدید کل : 1546596

با کلیک بر روی 1+ سایت انجمن را محبوب کنید